Oferta kulturalna w Sanatorium Marconi, wzbogacona o koleje cykliczne wydarzenie – „ŚWIĘTOKRZYSKIE JAKIE CUDNE”. Serię wyjątkowych spotkań z artystami z regionu świętokrzyskiego honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.


Dbając o komfort pobytu kuracjuszy, rozszerzamy ofertę nie tylko lecznictwa, ale także form spędzania czasu po zabiegach. „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. wspiera wiele inicjatyw kulturalnych, samo też jest gospodarzem organizowanego corocznie Międzynarodowego Festiwalu „Lato z Chopinem”. Od niedawna w ofercie kulturalnej zagościły cykliczne imprezy artystyczne i literackie „ŚWIĘTOKRZYSKIE JAKIE CUDNE”. To seria spotkań o charakterze kulturalno-edukacyjnym, podczas których na scenie sali koncertowej Sanatorium „Marconi” prezentują się twórcy związani z ziemią świętokrzyską. Przebywający na kuracjach goście buskiego kurortu mogą podczas tych spotkań posłuchać muzyki, zobaczyć występy taneczne, czy wziąć udział w spotkaniu z pisarzem, poetą.

Wydarzenia te są  promocją regionu wśród odwiedzających Uzdrowisko Busko-Zdrój kuracjuszy, którzy przybywają z różnych stron naszego kraju, ale także innych państw. Goszcząc artystów, zapewniamy im przestrzeń do zaprezentowania ich twórczości.

Mamy nadzieję, że ta nowa inicjatywa wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych i rozsławi twórczość naszego regionu, a spotkania  w ramach „ŚWIĘTOKRZYSKIE JAKIE CUDNE” będą miło spędzonym czasem.

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video