Zdrowie i działania na rzecz jego ochrony to zagadnienia szczególne istotne w dniu dzisiejszego święta. Uzdrowisko Busko-Zdrój pragnie zachęcić wszystkich do zwrócenia uwagi na tę tematykę, życząc wszystkim jak najlepszego samopoczucia oraz dziękując pracownikom służby zdrowia za ich codzienną pracę.

„Ślachetne zdrowie,
 Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.”
fragment fraszki „Na zdrowie” Jana Kochanowskiego

Niestety, często nie doceniamy tego, jak ważne jest zdrowie, zaniedbując kontrolowanie jego stanu. Aby przeciwdziałać takiemu stanowi rzeczy, od 1950 roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Przypada on na dzień 7 kwietnia i nie jest to data przypadkowa. Świętowany jest w rocznicę powołania WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony po to, aby zwracać uwagę na występujące w społeczeństwie problemy zdrowotne. Corocznie poruszane są inne zagadnienia związane ze zdrowiem i jego ochroną. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia to: Nasza planeta, nasze zdrowie.
W Polsce 7 kwietnia obchodzony jest także Dzień Pracownika Służby Zdrowia.
 Z tej okazji wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia składamy  wyrazy uznania i wdzięczności za poświęcenie i zaangażowanie, a także ciężką i wymagającą pracę na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Życzymy satysfakcji i radości z każdej chwili zawodowej realizacji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video